Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie, dalsze przeglądanie strony oznacza wyrażenie zgody na akceptację polityki prywatności.

Andex Produkty

Tynki Mozaikowe

Skuteczne i trwałe wykończenia zewnętrznej i wewnętrznej elewacji budynku, Docenisz produkty firmy Andex.

Farby tynkarskie

Mieszamy każdy rodzaj kolorów co zapewni twojej elewacji niepowtarzalny wygląd.

Andex Docieplenia

Jesteśmy producentem materiałów używanych przy dociepleniach budynków

W naszej ofercie znajda Państwo tynki mozaikowe oraz farby wykorzystywane do malowania elewacji. Dla naszych klientów oferujemy atrakcyjne ceny wraz z realizacją. Stawiamy wysoką poprzeczkę jeżeli chodzi o jakość. Każdy klient otrzymuję gwarancję oraz rękojmie.

tynki mozaikowe cena
NAJLEPSZA JAKOŚĆ

Dlaczego My?

Ciągle dążymy do rozwoju naszych produktów. Wdrażamy nowe technologie, które umożliwiają nam spełnienie nawet najbardziej wymagających zleceń naszych klientów.

Szeroki wybór

Posiadając odpowiednie urządzenia możemy stworzyć dla państwa praktycznie każdy kolor.

Gwarancja

Oferujemy gwarancję oraz rękojmie na nasze produkty. Z nami możesz być spokojny o twój efekt końcowy.

tynki zewnętrzne

Łatwość w montażu

Oferujemy niezbędne wskazówki, w jaki sposób zastosować nasze produkty przy realizacji inwestycji.

Półprodukty

Używamy najlepszej jakości półproduktów, które zapewniają wysoką jakość produktów końcowych.

Zapraszamy do współpracy

Jesteśmy dumni z naszych produktów.

Mozaika to wielokolorowe lub jednokolorowe kulki z kruszywa kwarcowego połączona z żywicą epoksydową.

W tańszej wersji kolor kruszywa uzyskuje się przez powlekanie pigmentami organicznymi. Są słabsze i mniej odporne. Droższy stiuk mozaikowy wykonany jest z barwionego termicznie kruszywa kwarcowego. Ich główną różnicą jest siła. Droższe sztukaterie można z powodzeniem stosować na zewnątrz budynków. Są również idealne do dekoracji wnętrz, które często są narażone na wilgotne środowisko. Podobnie, jak tańszą wersję najlepiej jest stosować w miejscach o małej wilgotności lub sporadycznym kontakcie.

Kolor mozaiki tynkarskiej jest bardzo różnorodny.

Wiele małych i kolorowych elementów tworzy zaskakujący efekt. Producent oferuje całą monochromatyczną paletę, a także ogromną paletę różnych kombinacji kolorów. Połączenie mozaiki tonów wyższych i niższych może dać bardzo niesamowite rezultaty. Nawet w małych pokojach połączenie wielu różnych kolorów zwiększa przestrzeń i świeżość.

Tynk mozaikowy jest idealny na zewnętrzne elewacje.

Jednak ze względu na cenę stosuje się go do ochrony miejsc szczególnie narażonych na kurz i uszkodzenia. Może być stosowany do przykrycia np. podstawy fundamentu bez użycia cegieł klinkierowych. Mozaika jest również doskonałym dodatkiem do stworzenia ostatecznego efektu wizualnego, nadając mu oryginalny wygląd.

Tynk mozaikowy sprawdza się również w pomieszczeniach.

Ze względu na swoją trwałość są często używane w korytarzach lub wiatrołapach. To rozwiązanie chroni ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi i brudem. Tynk mozaikowy można swobodnie czyścić szmatką i detergentem, nie uszkadzając jego struktury. Jako element dekoracyjny w salonie lub łazience jest również idealny. Możemy używać go bezpiecznie tam, gdzie nie używamy płytek. Tynk mozaikowy może być również stosowany jako skuteczna i trwała powłoka ścienna, na przykład przy kominku.

Farba na elewacji ma znaczenie.

Zwykle zaczynamy od wyboru spośród różnych rodzajów dostępnych produktów. Od nich zależy określenie bardziej szczegółowych atrybutów, które mogą sprawić, że budynek będzie lepiej lub gorzej chroniony. Najprostsza i najtańsza jest farba akrylowa. Jednak ze względu na swoje właściwości elektrostatyczne są również najmniej odporne na zarodniki mchu i pleśni oraz kurz. Z drugiej strony są one stosunkowo odporne na uszkodzenia, a jednocześnie mają ciemny kolor.

Z kolei powłoki krzemianowe charakteryzują się wysoką paroprzepuszczalnością, zasadowością i ciemniejszymi kolorami.

Trzecią kategorią są powłoki silikonowe, które mają nieco niższą zasadowość i paroprzepuszczalność, ale są wysoce hydrofobowe. Oznacza to, że woda może swobodnie spływać po elewacji i usuwać cząsteczki kurzu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy również ustalić, z jakim rodzajem ściany się zajmować i czy producent przewidział zastosowanie określonych produktów na tych powierzchniowych ścianach betonowych, płytach cementowych, ścianach z cegły, Rodzaj sztukaterii itp.